ده نکته کلیدی از داووس 2024

 

جدیدترین مقاله از شرکت مشاوره مدیریت مکنزی

21 ژانویه 2024علیرغم عدم قطعیت ژئوپلیتیکی و اقتصادی به ظاهر بی پایان، رهبران تجارت جهانی با احتیاط بیشتر نسبت به سال 2024 خوش بینانه از داووس خارج می شوند. در این اجلاس، ۲۸۱۲ شرکت کننده، ۸۹۹ سخنران، ۱۴۴۸ سازمان و بنگاه، ۳۵۰ مقام دولتی از ۱۲۵ کشور شرکت کردند و ۴۵۰ جلسه/میزگرد برگزار شد. در حالی که چالش ها و شگفتی ها اجتناب ناپذیر هستند، فرصت ها نیز فراوان است. این موضوع مشترک در پنجاه و چهارمین اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد  (WEF) بود، که در آن نمایندگانی از تجارت جهانی، دولت، جامعه مدنی، رسانه ها و دانشگاه ها گرد هم آمدند تا بر اصول اساسی اعتمادسازی تمرکز کنند.

 

  • سرعت برای عملکرد بهتر بسیار مهم است. در مقایسه با همتایان در شرکت‌های با حرکت آهسته، رهبران سازمان‌های در حال حرکت 2.1 برابر انعطاف‌پذیری عملیاتی، 2.5 برابر عملکرد مالی، 3.0 برابر رشد و 4.8 برابر نوآوری بالاتر گزارش می‌دهند.

 

  • همکاری، چند وجهی است و می تواند با رقابت همراه باشد. رهبران می توانند «همکاری» – ایجاد توازن بین همکاری و رقابت – را برای پیشبرد منافع مشترک در زمینه های خاص، علی رغم عدم همسویی در جاهای دیگر، تمرین کنند.

 

  • انقلاب مولد هوش مصنوعی تازه شروع شده است. هوش مصنوعی ژنرال آماده تغییر نقش ها و افزایش عملکرد در عملکردهایی مانند فروش و بازاریابی، عملیات مشتری و توسعه نرم افزار است. در این فرآیند، می‌تواند تریلیون‌ها دلار ارزش را در بخش‌های مختلف از بانکداری تا علوم زیستی باز کند.

 

  • پایداری یک ضرورت کسب و کار است. پیمایش اقتصاد خالص صفر در 12 ماه گذشته پیچیده‌تر شده است، اما شرکت‌هایی که اقدامات شجاعانه انجام می‌دهند می‌توانند خلق ارزش را تسریع کنند و خود را جلوتر از رقبا قرار دهند.

 

  • سلامت بهتر زنان با رونق اقتصادی در ارتباط است. سرمایه‌گذاری‌هایی که به سلامتی زنان رسیدگی می‌کنند می‌توانند هم باعث افزایش طول عمر شود و هم کیفیت زندگی را بالا ببرد. و به طور بالقوه اقتصاد جهانی را تا سال 2040 سالانه یک تریلیون دلار افزایش دهند.

 

  • یک رویکرد جامع برای تحول موثرتر است. چهار عنصر ضروری برای موفقیت در تحول – اراده، مهارت، دقت و دامنه – می توانند به رهبران شانس بهتری برای پیشی گرفتن از رقبا در زمان اختلال و تغییر مداوم بدهند.

 

  • رهبران کسب و کار باید بر روی تطبیق استعدادهای برتر با نقش‌های با ارزش تمرکز کنند. در بسیاری از سازمان ها، بین 20 تا 30 درصد از نقش های حیاتی توسط مناسب ترین افراد انجام نمی شود. استخدام مبتنی بر مهارت می تواند به سازمان ها کمک کند تا به استخرهای استعداد جدید دسترسی پیدا کنند.

 

  • بهترین مدیران عامل سازمان ها را در مکانی بهتر از آنچه که آنها را پیدا کرده اند ترک می کنند. از خود راضی بودن یک چالش رایج برای مدیران ارشد است. مدیران عامل با عملکرد عالی ارزش واقعاً متمایز ایجاد می کنند.

 

  • عملکرد و تنوع متقابل نیستند. در زمانی که شرکت‌ها تحت فشار فوق‌العاده‌ای قرار دارند تا عملکرد مالی خود را حفظ کنند و در عین حال در حال تغییر چشم‌انداز کسب‌وکار به سرعت در حال تغییر هستند، موارد تجاری برای تنوع نه تنها وجود دارد، بلکه رشد می‌کند.

 

  • پتانسیل هند را نادیده نگیرید. هند به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای بزرگ در حال رشد در جهان به سرعت در حال تغییر است. وقتی صحبت از فناوری، استعداد، مراقبت های بهداشتی و سایر زمینه ها می شود، آینده آن در سال 2024 و پس از آن ارزش توجه دارد.

 

منبع: شرکت مشاوره مدیریت مکنزی