محمد مارانی در مکنزی

چطور از شرکت مشاوره مکنزی فارغ­‌التحصیل شدم

 

مدرک فارغ التحصیلی از مکنزی محمد مارانی

سلام بر دوستان عزیز. در این نوشته می‌خواهم درباره نکات مهم، از ثبت نام تا فارغ التحصیلی در شرکت مشاوره مدیریت مکنزی بنویسم. همانطور که می‌دانید شرکت مشاوره مدیریت مکنزی جزء ده شرکت اول مشاوره دنیاست که به دولت های و سازمان‌های بزرگ مشاوره می‌دهد.

 

چون متاسفانه تا الان که در حال نوشتن هستم در شرایط تحریم به سر می‌بریم شرکت مشاوره مکنزی هم مثل سایر شرکت ها ایران را تحریم کرده و کسانی که از ایران ثبت نام می‌کنند را می‌بندد

 

سعی می‌کنم تمام نکات که شامل ثبت نام یک ایرانی هم میشود را خاطر نشان کنم.

پس حتماً اول تا پایان مقاله را بخوانید و بعد ثبت نام کنید چون جزئیاتی وجود دارد که اگر رعایت نکنید می‌تواند شما را یک سال عقب بیندازد.

 

شرکت مشاوره مدیریت مکنزی صلاحیت مدرک دادن ندارد

نکته مهم دیگر، شرکت مشاوره مدیریت مکنزی چندین بار یادآوری می‌کند «مرکز آموزشی» نیست و صلاحیت دادن مدرک را ندارد فقط یک مدرک پایان دوره به شما می‌دهد پس اگر به دنبال مدرک هستید وقت خود را تلف نکنید چون هیچ دانشگاه یا آموزشگاهی در سرتاسر دنیا شرکت مشاوره مدیریت مکنزی را به عنوان آکادمی قبول ندارد.

از طرفی مکنزی می‌گوید که در پایان دوره هیچ مسئولیتی برای استخدام فارغ التحصیلان ندارد و فقط اینجا یک پلتفرم آموزشی هست.

 

شرکت مشاوره مدیریت مکنزی چیست؟

برای کسانی که تازه با من یا مکنزی آشنا می‌شوند این توضیح را بدهم که دوره مکنزی دوره‌ای هست برای موفقیت در شغل، از طرف شرکت مشاوره مدیریت مکنزی.

به خاطر اینکه این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره مدیریت دنیا هست مدرسان این دوره همه، مدیران برتر این شرکت در سرتاسر دنیا هستند و به خاطر همین این دوره برای مشاوران کسب و کار عالی است. سرفصل‌ها و مثال‌ها، عالی و کاربردی هستند.

برای هر سرفصل چند استاد از کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا تدریس می‌کنند.

 

“به قطع این دوره یکی از با کیفیت‌ترین دوره‌ها بود که تاکنون من رفتم و ذهنیت و عملکرد من را به کلی دگرگون کرد پیشنهاد می‌کنم اگر شرایطش را دارید حتماً وارد این دوره شوید”

 

 برویم سراغ دوره مکنزی

 

۱- پیش نیاز

الف- شما باید زمان کافی برای گذراندن این دوره را داشته باشید به گفته خودشان حداقل هفته‌ای دو ساعت ولی من هفته‌ای حداقل ۴ تا ۶ ساعت زمان گذاشتم تا به زمان‌بندی این دوره برسم. این دوره کاملاً زمان‌بندی شده و اگر طبق برنامه پیش نروید شما را اخراج می‌کند.
بار اول که ثبت نام کردم نتوانستم با زمان بندی طراحی شده پیش بروم، فکر کردم مثل ایران است هرچه خواهش و تمنا کردم قبول نکردند و اخراج شدم.
ایمیل اخراج محمد مارانی

 

ب- باید زبان انگلیسی نوشتاری و شنیداری خوبی داشته باشید چون همه دروس، جزوه‌ها و ویدیوها به انگلیسی هستند و گاهاً تخصصی

پ- یک چیزی برای دور زدن اینترنت و تحریم: اسمش را اینجا نمی‌توانم بگویم و با «ف» شروع می‌شود.
با نهایت تأسف و تألم باید عرض کنم که آن یک چیز خوب جزء پیش نیازها هست و باید شما همیشه آن را در دسترس داشته باشید. حتی الامکان پولی باشد که IP را عوض نکند. ترجیحا IP با کشوری که ثبت نام میکنید یکی باشد

ت- بهتر است لپ تاپ برای دیدن دوره داشته باشید. البته با گوشی هم می‌شود ولی چون نوشتار زیاد دارد چشمتان خسته می‌شود.

 

۲- شرایط ثبت نام:

این دوره هر سال یک بار برگزار می‌شود و شما باید گوش به زنگ باشید که چه موقع سایت برای ثبت نام باز می‌شود. شما می‌توانید از طریق سایت و اینستاگرام زمان ثبت نام را پیگیری کنید

نام این دوره مکنزی فوروارد Mckinsey Forward هست

در زمان من ثبت نام ۱۱ می باز شد و ۲۰ جون بسته شد. فکر می‌کنم هر سال در همین محدوده ثبت نام انجام شود. بهتر است آلارم گوشی خود را روشن کنید.

 

از اینجا باید «آن چیز خوب» روشن باشد:

لینک ثبت نام:

https://www.surveys.online/jfe/form/SV_djqd5vrlTU7jRqe

توضیحات دوره:

https://www.mckinsey.com/forward/overview

سایت مکنزی:

 https://www.mckinsey.com/

لینکدین مکنزی:‌

https://www.linkedin.com/company/mckinsey/

 

* نکات مهم:

  • موقع ثبت نام ایمیلی را بدهید که همیشه چک می‌کنید چون تنها راه ارتباطی شرکت مکنزی با شما همین ایمیل است و پس از ثبت نام یک ایمل برای فعال کردن حساب کاربری شما می آید.
  • در فرم ثبت نام مکان خود را اصلاً ایران نگذارید. درست است که در گزینه‌ها ایران وجود دارد ولی به محض اینکه انتخاب کنید آی پی شما را می‌بندد و دیگر امکان ثبت نام ندارید
  • فرم ثبت نام جایی دارد که تجربه کاری شما را می‌پرسد شما باید یک تا ۵ سال را انتخاب کنید اگر بیشتر از ۵ سال را انتخاب کنید میگوید این دوره برای کم تجربه‌ترهاست، اگر زیر یک سال را انتخاب کنید می‌گوید این دوره برای تازه کارها نیست. (برنامه‌ای داریم با این خارجی‌ها)

 

اگر آن یک چیز خوب و ثبت نام درست پیش برود بقیه مطالب را در ایمیل به شما خواهند گفت ولی من تیتروار برای شما می‌گویم.

۳- ساختار دوره:

این دوره شامل سه قدم است 3Step

  • فاندامنتال  Fundamental
  • ادونس Advance
  • نتورکNetwork

 

دوره فاندامنتال حدود 12 هفته به طول می‌انجامد و پس از امتحان پایان دوره و انجام تمرینات حدود 2هفته استراحت و سپس دوره پیشرفته شروع می‌شود.

 

۴- چه مهارت‌هایی یاد می‌گیریم؟

سازگاری، حل مسئله، ارتباط موثر و پیش نیازها برای دیجیتال شدن شرکت‌ها در این دوره آموزش می‌دهند همچنین کمک می‌کند که ذهنیت انعطاف پذیر بسازیم و قدرت شکوفایی داشته باشیم مخصوصاً در زمان تغییر و آن چیزی که من بیشتر اینجا یاد گرفتم پیدا کردن مسئله و توانایی حل مسئله بود من یاد گرفتم در شرکت‌هایی که مشاوره می‌دهم، مسئله درست را پیدا کنم آن چیزی که مدیران و صاحبان یک کسب و کار بیان می‌کنند با آن چیزی که مساله واقعی آن کسب و کار است متفاوت است. من با بهره گیری از روش حل مساله مکنزی سطح مشاوره خودم را در کسب و کارهایی که مشاوره میدادم بالا بردم و تخصصی تر به این مساله پرداختم.

 

۵- محتوای دوره پیشرفته 

 

 

 

دوره پیشرفته هم حدود ۱۲ هفته طول میکشد که مطالب دوره اول به صورت کامل تر و با جزئیات بیشتر گفته می‌شود.

 

 

۶- شبکه سازی

اینجاست که شما اگر طبق زمانبندی پیشرفته باشید، تمرین ها را انجام داده باشید، وبینارها را شرکت کرده باشید و امتحان پایان ترم را با موفقیت گذرانده باشید به شما گواهی پایان دوره مکنزی اعطا می‌شود.

 

 

۷-مکنزی شما را به گروه خود در لینکدین دعوت میکند.

پس از اتمام دوره ایمیلی دریافت میکنید که با ادمین گروه مکنزی در لینکدین مرتبط میشود و او شما را به گروه خودشان دعوت میکند.

این گروه تا الان حدود 7000 عضو دارد و شما میتوانید با متخصصین سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنید.

 

پایان:

امیدوارم این تجربه مفید واقع شود و همانطور که دانش من را ارتقاء داد شما عزیزان نیز با شرکت در این دوره از مطالب خوبشان استفاده کنید. 

من محمد مارانی هستم اگر سوالی داشتید با افتخار پاسخگوی شما هستم.