چرا مشاوران دروغ می گویند؟ مشاور خوب را چطور بشناسیم

مدتی است خبرهایی از گوشه و کنار می رسد که فلان مشاور کسب و کار کلاهبرداری کرده، ما را دور زده، توانایی انجام تعهداتش را نداشته (این یکی را خیلی بیشتر شنیده ایم)
 

چرا باید چنین اتفاقاتی بیفتد؟

مگر نباید مشاوران امین مدیران و شرکت ها باشند؟

چرا از صداقت و ارتباط آنها سوء استفاده می شود؟

در گوشه و کنار جهان شرکت های مشاوره مدیریت کسب و کار چندین سال هست که در حال فعالیتند و روز به روز بزرگتر و کارآمد تر می شوند، تقریباً در تمام کشور ها شعبه زدند.
مثل مکنزی، بوستون، بین

مشاوره وقتی به ایران می رسد تقریبا هیچ

واقعیت غم‌انگیز اینجاست که وقتی به مکنزی ایمیل زدیم برای همکاری در پاسخ گفت به نزدیکترین شعبه ما یا دبی یا پاکستان مراجعه کنید.

یعنی شرکت های ما از شرکت های دبی و پاکستان هم بی نیازتر به مشاوره هستند؟

در ایران وقتی در جمع اصناف صحبت از مشاور می شود همه به یاد خاطرات بدی که در این زمینه داشتند می‌افتند و جملات بالا را تکرار می‌کنند.

خلاصه: مشاوران از کجا به کجا رسیدند؟

 به نظر من از وقتی که اینستاگرام  و فضای مجازی رفتار ما را در جهت فالوور جمع کردن، تغییر داد و ما برای دیده شدن و لایک گرفتن ویدیو ساختیم نه برای کمک کردن و رشد دادن و از طرفی معیار شناخت سخنرانان و بزرگان تعداد فالوور های آنها شده این اتفاق افتاده

یک مشاور، یک استاد به جای رفتن به دنبال علم و تجربه و تحقیق و به دنبال تولید محتوای جذاب و استودیو و دوربین و میکروفن است.

 

یک مشاور، یک استاد به جای رفتن به دنبال علم و تجربه و تحقیق و به دنبال تولید محتوای جذاب و استودیو و دوربین و میکروفن است.که البته در کوتاه مدت به نتیجه های خوب و عالی هم رسیده

 

نتیجه: مشاوران چه می کنند؟

ما در بازار همیشه گفتیم براساس‌ تقاضا، تولید شکل می‌گیرد.🤔
وقتی تقاضا برای شومن زیاد باشد افراد هم دوست دارند شومن شوند. با این کار به دو هدف می‌رسند هم لذت محبوب و معروف شدن را می‌چشند و هم برای یک مشاوره مزخرف و خنده دار😎 میلیون‌ها تومان می‌گیرند.
معیارهای خودتان را از انتخاب مشاور تغییر دهید😏